Πέμπτη 14 Μαρτίου 2013

Κέρδισαν τα κορίτσια στην Κατερίνη.

Στο τελευταίο ματς του πρωταθλήματος η Γυναικεία ομάδα των Τρικάλων κέρδισε με 0-1 τις Πιερίδες στην Κατερίνη .Το νικητήριο γκολ της τρικαλινής ομάδας σημείωσε στο 4ο λεπτό η Παπακώστα ενώ χάθηκαν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.Τα κορίτσια τερμάτισαν στη 2η θέση και θα παίξουν το πρωτο  μπαραζ με την Πανσερραική μέσα στα Τρίκαλα.Στο 56’ η Βαμπούλα τράνταξε πρωτη το οριζόντιο των Πιερίδων με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Ακολούθησε και νέο  δοκάρι στο 70ο λεπτό μετά από κομπίνα της Παπακώστα με τη Γιανούλα που είχε αποδέκτη τη Γεραγόρη η οποία με σουτ σημάδεψε σίδερο και η …τριλογία ολοκληρώθηκε στο 89’ όταν η Γιαννούλα δοκίμασε κι αυτή το πόδι της και έστειλε για Τρίτη φορά την μπάλα στο δοκάρι των Πιερίδων.
 Στα άλλα ματς της ημέρας τώρα ο Μαγνησιακός κέρδισε 2-0 τον Μέντεκα και εξασφάλισε την 1η θέση ενώ η Πανσερραική νίκησε  3-1 τη Φλώρινα και τερμάτισε στην 3η θέση αφήνοντας 4ο τον Φιλυριακό.
Tρίκαλα: Χαρακοπουλου,Ζιώγα,Λασκου,Παπαδημητριου,Τζιωρα,Κουκ,Βαμπουλα(75 Χατζηκ/κου),Χυμα(53’ Γεραγόρη)Λουλε,Παπακώστα,Γιαννούλα Ε.(85 Γκίνη).